Про стипендіальне забезпечення

Про стипендіальне забезпечення

 

Вже майже відгриміли новорічні та різдвяні свята і приємними спогадами у пам'яті згадується смак маминих борщів/вареників/голубців (що кому до вподоби), а попереду на всіх чекають модулі, заліки, ректорські контролі і тиждень сесії, якіі визначатимуть долю нашої "фінансової самостійності". А беручи до уваги "новорічний подарунок" від Кабінету Міністрів України у вигляді нового Порядку призначення стипендій та оновленої Постанови про деякі питання стипендіального забезпечення виникає питання яким чином, в якому розмірі і кому буде нараховуватись основна студентська винагорода за недоспані ночі.
Отож, що випливає з чотирьох постанов:

 1. Розміри стипендії
 • мінімальна соціальна стипендія – 1000 грн; 
 • мінімальна академічна стипендія – 1100 грн;
 • підвищена академічна стипендія - + 45,5% мінімальної академічної стипендії;
     2.  Порядок призначення
 • Академічні стипендії студентам призначаються згідно з рейтингом успішності, який формується серед усіх студентів відповідно до курсу та факультету і оприлюднюється на сайті ВНЗ. Порядок формування рейтингу розробляється і затверджується Вченою Радою ВНЗ за погодженням з студентським профкомом та студентським самоврядуванням на основі Примірного Порядоку формування рейтингу розробленим МОН. Складова успішності у формуванні рейтингу складатиме 90%. Інші 10 % - наукова, творча діяльність, участь у громадському та спортивному житті ВНЗ;
 • Ліміт стипендіатів, які будуть отримувати академічні стипендії, визначається Вченою Радою ВНЗ кожного семестру відповідно до видатків на стипендіальне забезпечення (які кожному ВНЗ визначає МОН) і варіюється від 40% до 45% від фактичної кількості студентів денної форми навчання;
 • Для вирішення питань, щодо призначення/позбавлення академічної стипендії у ВНЗ, утвоюються стипендіальні комісії. Кількість осіб, які представляють у комісях профспілкові організації студентів та органи студентського самоврядування повинна бути не менша 50%;
 • Єдина категорія пільговиків, що може отримувати і соціальну і академічну стипендію - це діти-сироти. Інші пільгові категорії мають обирати між цими стипендіями.
 • Стипендіати, які мають дітей віком до 3 років отримуватимуть щомісячну грошову допомогу відповідно до законодавства ( а не мінімальну академічну стипендію, як раніше).
 • З метою підвищення життєвого рівня та заохочення за успіхи у навчанні, участь у громадській, спортивній і науковій діяльності навчальний заклад має право надавати матеріальну допомогу та заохочення  студентам за рахунок коштів, передбачених у кошторисі навчального закладу, затвердженому у встановленому порядку.
     3.  Соціальні стипендії
 • Соціальна стипендія у розмірі та порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, виплачується студентам наступних категорій: 
  1) діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа, а також особи, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків; 
  2) особи, які згідно із Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” мають пільги під час призначення стипендії; 
  3) особи, які відповідно до статті 5 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці” мають право на призначення соціальних стипендій; 
  4) особи, яким Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки учасників бойових дій та їхніх дітей, дітей, один із батьків яких загинув у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, для здобуття професійно-технічної та вищої освіти” гарантується призначення соціальної стипендії. 
 • «за бортом» стипендіального забезпечення опинилися студенти із малозабезпечених сімей, діти-інваліди та інваліди I-III груп, а також студенти з дітьми і чим вони гірші я досі не можу зрозуміти.
Підводячи підсумки хочеться згадати, що офіційним приводом до початку реформи було прагнення зробити систему стипендіального забезпечення мотивуючою. Але, на мою думку, у тому вигляді, в якому вона пропонується зараз, виникає сумнів, чи впорається вона із цим високим завданням.
 

 P.S. Перелік постанов, що визначають порядок нарахування стипендій, їх суму: 

№ 1043 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджетіМіністерству освіти і науки для виплати академічних стипендій” 

№ 1045 "Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів” 

№ 1047 "Про розміри стипендій у державних та комунальних навчальних закладах, наукових установах”  

№ 1050 "Деякі питання стипендіального забезпечення”
 
P.P.S. Станом на 09.01.2017 МОН досі не надав до ВНЗ Примірний Порядок формування рейтингу студентів, на основі якого і буде сформований рейтинг у ДМА.
 
З повагою, голова профкому студентів ДМА
Ярослав Віленський
скачать dle 10.5фильмы бесплатно

Коментарі


?? ?? ????? ??? ????? ???? ??? Kino-Torrent ??? PRO
?? ???, ???? ? ???? ? ??? ????? - ???? ? ?????. ????? ? ?? ????.
????? ??? ? ??? ???. ????? ???? ??? ? ?? ???? ? ??????.
???? ?????: "??: ??? ????" "????!" "Mamma Mia! 2"
???? Kino-Torrent ??? ???? ??? ? ?? ???: KinoTorrentSetup
???? Kino-Torrent ??? PRO (Nulled) ??? ???: KinoTorrentPro
A nurse who tactlessly quipped that he was going bald shaved a small saucer-sized patch of hair from the top of his head. No stressing about whether your prone model is going to get to stand up. Get a mind-set of: "Make-it-so" and use it always. Peter has little recall of those two days, save that they ended on Sunday afternoon in the surgery of his regular dentist. Glasfryn has an excellent farm shop where you can buy quality local produce, and regular farmers' markets and French markets selling food, drinks and crafts. Yet they are still doing the best they can. And a CAT scan eight years later revealed still no trace of the gremlins involved in the strange incident, which brought Peter closer to both his God and his bride. Pain it did numb, but Peter was still very much aware of the pricking, pushing, probing, prodding and patching.

Visit site: http://v.ht/yKLc

http://v.ht/pj1I
http://v.ht/xDab
http://v.ht/fUL0
http://v.ht/RmvB
http://v.ht/CDcy
Имя:*
E-Mail:
Введите код: *
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Підписатися на Профспiлка студентiв ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» RSS