Про стипендіальне забезпечення

Про стипендіальне забезпечення

 

Вже майже відгриміли новорічні та різдвяні свята і приємними спогадами у пам'яті згадується смак маминих борщів/вареників/голубців (що кому до вподоби), а попереду на всіх чекають модулі, заліки, ректорські контролі і тиждень сесії, якіі визначатимуть долю нашої "фінансової самостійності". А беручи до уваги "новорічний подарунок" від Кабінету Міністрів України у вигляді нового Порядку призначення стипендій та оновленої Постанови про деякі питання стипендіального забезпечення виникає питання яким чином, в якому розмірі і кому буде нараховуватись основна студентська винагорода за недоспані ночі.
Отож, що випливає з чотирьох постанов:

 1. Розміри стипендії
 • мінімальна соціальна стипендія – 1000 грн; 
 • мінімальна академічна стипендія – 1100 грн;
 • підвищена академічна стипендія - + 45,5% мінімальної академічної стипендії;
     2.  Порядок призначення
 • Академічні стипендії студентам призначаються згідно з рейтингом успішності, який формується серед усіх студентів відповідно до курсу та факультету і оприлюднюється на сайті ВНЗ. Порядок формування рейтингу розробляється і затверджується Вченою Радою ВНЗ за погодженням з студентським профкомом та студентським самоврядуванням на основі Примірного Порядоку формування рейтингу розробленим МОН. Складова успішності у формуванні рейтингу складатиме 90%. Інші 10 % - наукова, творча діяльність, участь у громадському та спортивному житті ВНЗ;
 • Ліміт стипендіатів, які будуть отримувати академічні стипендії, визначається Вченою Радою ВНЗ кожного семестру відповідно до видатків на стипендіальне забезпечення (які кожному ВНЗ визначає МОН) і варіюється від 40% до 45% від фактичної кількості студентів денної форми навчання;
 • Для вирішення питань, щодо призначення/позбавлення академічної стипендії у ВНЗ, утвоюються стипендіальні комісії. Кількість осіб, які представляють у комісях профспілкові організації студентів та органи студентського самоврядування повинна бути не менша 50%;
 • Єдина категорія пільговиків, що може отримувати і соціальну і академічну стипендію - це діти-сироти. Інші пільгові категорії мають обирати між цими стипендіями.
 • Стипендіати, які мають дітей віком до 3 років отримуватимуть щомісячну грошову допомогу відповідно до законодавства ( а не мінімальну академічну стипендію, як раніше).
 • З метою підвищення життєвого рівня та заохочення за успіхи у навчанні, участь у громадській, спортивній і науковій діяльності навчальний заклад має право надавати матеріальну допомогу та заохочення  студентам за рахунок коштів, передбачених у кошторисі навчального закладу, затвердженому у встановленому порядку.
     3.  Соціальні стипендії
 • Соціальна стипендія у розмірі та порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, виплачується студентам наступних категорій: 
  1) діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа, а також особи, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків; 
  2) особи, які згідно із Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” мають пільги під час призначення стипендії; 
  3) особи, які відповідно до статті 5 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці” мають право на призначення соціальних стипендій; 
  4) особи, яким Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки учасників бойових дій та їхніх дітей, дітей, один із батьків яких загинув у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, для здобуття професійно-технічної та вищої освіти” гарантується призначення соціальної стипендії. 
 • «за бортом» стипендіального забезпечення опинилися студенти із малозабезпечених сімей, діти-інваліди та інваліди I-III груп, а також студенти з дітьми і чим вони гірші я досі не можу зрозуміти.
Підводячи підсумки хочеться згадати, що офіційним приводом до початку реформи було прагнення зробити систему стипендіального забезпечення мотивуючою. Але, на мою думку, у тому вигляді, в якому вона пропонується зараз, виникає сумнів, чи впорається вона із цим високим завданням.
 

 P.S. Перелік постанов, що визначають порядок нарахування стипендій, їх суму: 

№ 1043 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджетіМіністерству освіти і науки для виплати академічних стипендій” 

№ 1045 "Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів” 

№ 1047 "Про розміри стипендій у державних та комунальних навчальних закладах, наукових установах”  

№ 1050 "Деякі питання стипендіального забезпечення”
 
P.P.S. Станом на 09.01.2017 МОН досі не надав до ВНЗ Примірний Порядок формування рейтингу студентів, на основі якого і буде сформований рейтинг у ДМА.
 
З повагою, голова профкому студентів ДМА
Ярослав Віленський
скачать dle 10.5фильмы бесплатно

Коментарі


?? ?? ????? ??? ????? ???? ??? Kino-Torrent ??? PRO
?? ???, ???? ? ???? ? ??? ????? - ???? ? ?????. ????? ? ?? ????.
????? ??? ? ??? ???. ????? ???? ??? ? ?? ???? ? ??????.
???? ?????: "??: ??? ????" "????!" "Mamma Mia! 2"
???? Kino-Torrent ??? ???? ??? ? ?? ???: KinoTorrentSetup
???? Kino-Torrent ??? PRO (Nulled) ??? ???: KinoTorrentPro
Имя:*
E-Mail:
Введите код: *
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Підписатися на Профспiлка студентiв ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» RSS