Історія профспілкового руху

 

 

 

Питаннями захисту своїх прав одними з перших почали опікуватись фармацевти області. Уже в 1902 році був створений нелегальний союз, який ставив своїм завданням покращення умов праці та матеріального забезпечення.

Дніпропетровська обласна організація профспілки працівників охорони здоров’я України об’єднує 84 первинних профспілкових організацій, 5 міських профспілкових об’єднань.Профспілки, як найчисельніші громадські об’єднання, є носіями всіх проблем і всіх успіхів у колективах. Протягом 2010-2011 років наша область включена в пілотний проект по реформуванню системи охорони здоров’я. Як ніколи раніше гостро постало питання захисту законних прав та інтересів членів профспілки.

 

 Початок самостійної роботи первинної профспілкової організації студентів Дніпропетровської державної медичної академії припадає на 1960 рік. Саме тоді й сформувалася група активних молодих людей, які здійснювали соціальний та правовий захист студентів медичного інституту та відстоювали їх інтереси.

 У різні роки профком очолювали Леонід Віноградов, Володимир Чорноморець, Іван Сокур, Анатолій Бабенко, Петро Потирайло, Олександр Андрієнко, Олександр Макарчук, Олександр Ковтуненко, Костянтин Закржевський, Володимир Галагуза, Костянтин Коноваленко, Костянтин Агафонов.

У 2008 р. організацію очолив Андрій Прохач, якого у 2009 році було обрано до складу Молодіжної ради Профспілки працівників охорони здоров’я України. Андрій Васильович не тільки продовжив роботу своїх попередників, але і підняв на новий рівень роботу профспілкової організації, за що був нагороджений грамотою Федерації профспілок України.

 

 

Головою профспілкової організації студентів з 2011 р. і до сьогодні є Ярослав Віленський, студент ІІ медичного факультету, який також є головою Молодіжної ради Дніпропетровської облпрофорганізації працівників охорони здоров’я України та заступником голови Молодіжної ради Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок.

На сьогоднішній день профспілкова організація студентів - дружний та згуртований колектив цілеспрямованих молодих людей, які працюють заради спільної справи – покращення життя молоді Дніпропетровської медичної академії. Коло питань, якими займається профком студентів, дуже широке: проживання у гуртожитках, матеріальна допомога, спортивно-масова робота, художня самодіяльність, опіка над студентами пільгової категорії. Гарною традицією стало оздоровлення студентів у заміському спортивно-оздоровчому таборі «Здоров’я». За підтримки профкому студентів щороку проводиться міжфакультетська спартакіада, відповідальним за її організацію призначено Миронова Дениса, голову комісії зі спортивної роботи, який за успішну працю був відзначений Грамотою Дніпропетровської облпрофорганізації . Раз у 2 роки за підтримки профкому студентів та Дніпропетровської облпрофорганізації працівників охорони здоров’я студенти-спортсмени від Дніпропетровської медичної академії приймають активну участь у Всеукраїнській спартакіаді серед студентів медичних ВНЗ.

                           

 

 

Чималу увагу профком студентів приділяє культурному життю учнів академії і святам. Щомісячно організовуються культпоходи до Дніпропетровського театру опери та балету та різноманітні екскурсійні тури. Щорічними є привітання студентських сімей з дітьми на новорічні свята. У міжнародний день людей похилого віку, 8 Березня, День Перемоги, День медичного працівника проводяться зустрічі з радою ветеранів, жінрадою, клубом «Надія», які очолюють професор Я.Г.Ковров, доценти Л.М.Одинцова та О.О.Шляхова. За традицією ці побачення відбуваються в народному музеї ДДМА з незмінними концертами та чаюванням із різноманітними солодощами.

 


 

 


Підписатися на Профспiлка студентiв ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» RSS